Δευτέρα, Οκτωβρίου 06, 2014

την τρίτη θέση στο τουρνουά του Αστέρα, κατέκτησε ο ΑΟ Θήρας, με την ομάδα της Σαντορίνης να σημειώνει μια νίκη και μία ήττα

Την τρίτη θέση στο τουρνουά του Αστέρα Αγίου Δημητρίου που πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 4 και 5 Οκτωβρίου, κατέκτησε ο ΑΟ Θήρας, με την ομάδα της Σαντορίνης να σημειώνει μια νίκη και μία ήττα, στα παιχνίδια της με τις ομάδες των Τραχώνων (5.10) και του Μαρκόπουλου (4.10)

Σ' ένα άκρως ενδιαφέρον παιχνίδι ο Α.Ο. Θήρας γνώρισε την φιλική ήττα (3-1) από το Μαρκόπουλο, σε ένα παιχνίδι που σύμφωνα με τον αθλητικό τύπο έσπασε καρδιές και κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων που βρέθηκαν στο γήπεδο του Αγ. Δημητρίου για να το παρακολουθήσουν.

Η ομάδα της Ελένης Μεμετζή έχασε το πρώτο σετ στις λεπτομέρειες με 23-25,  έκανε το 1-1 κερδίζοντας το 2ο σετ με 25-21, έχασε οριακά το 3ο με 29-31, καθώς και το 4ο με 25-27 .

Στον μικρό τελικό με τους Τράχωνες (5.10 19.00) ο Α.Ο. Θήρας επικράτησε καθαρά έναντι της αντίπαλης ομάδας με 3-0 κατακτώντας την 3η θέση στο τουρνουά.

Πρώτες σκόρερ για τις νικήτριες ήταν η Οικονομίδου με 17και η Τένεβα με 13. σταματάει στους 7.