Κυριακή, Μαρτίου 01, 2015

Α.Ο. Θήρας – Μαρκόπουλο 3-1 - στην 4η θέση της Α1 ο Α.Ο. Θήρας

Στα τέσσερα σετ οδηγήθηκε το παιχνίδι του Α.Ο. Θήρας με την ομάδα του Μαρκόπουλου το Σάββατο 28.2 στο δημοτικό γυμναστήριο της Σαντορίνης, την οποία και νίκησε με 3-1 σετ, ύστερα από την αντίστασης της φιλοξενούμενης ομάδας και την νίκη της στο τρίτο σετ.

Ο αγώνας χαρακτηρίστηκε από απώλειες λόγο τραυματισμών βασικών παικτριών και στις δύο ομάδες, με τον Α.Ο. Θήρας να παίζει με πιο έμπειρες αθλήτριες έναντι του Μαρκόπουλου που εμφανίστηκε με πιο νεανικό σχήμα, κάτι που φάνηκε στο 2ο μέρος του 4ου σετ, όπου η εμπειρία των αθλητριών του Α.Ο. Θήρας άνοιξε το σκορ υπέρ της ομάδας τους.

Τα σετ διαμορφώθηκαν ως εξής : (25-17, 25-22, 15-25, 25-15)

Με την νίκη του ο Α.Ο. Θήρας βρίσκεται στην 4η θέση του πρωταθλήματος της Α1 η οποία θα τον οδηγήσει στα play off του πρωταθλήματος.

Ο επόμενος αγώνας  του Α.Ο. Θήρας είναι με την ομάδα του Ρεθύμνου στις 7.3 στις 16.00 στο κλειστό γυμναστήριο του Ρεθύμνου.