Δευτέρα, Φεβρουαρίου 03, 2014

2-3 ο Α.Ο. Θήρας με την «Θέτιδα» - νίκη των κοριτσιών του Ήφαιστου στον αγώνα τους με τον Παναξιακό

Δεν τα κατάφερε το Σάββατο 1.2 στον αγώνα του με την Θέτιδα ο Α.Ο. Θήρας ο οποίος ηττήθηκε στην έδρα του με τελικό αποτέλεσμα 2-3 στα σετ.

Παρά την ήττα του ο Α.Ο. Θήρας παραμένει βαθμολογικά πρώτος στην κατηγορία του στην Α2.
Ο επόμενος αγώνας του Α.Ο. Θήρας θα πραγματοποιηθεί στην έδρα του στο κλειστό γυμναστήριο της Σαντορίνης το Σάββατο 15.2 στις 16.30, με αντίπαλο την ομάδα του “Παπάγου”.

Μια ακόμη νίκη κατάφεραν όμως να κατακτήσουν τα κορίτσια του Ήφαιστου (της ομάδας βόλει κορασίδων της Σαντορίνης) στον αγώνα τους με την ομάδα του Παναξιακού το Σάββατο 1.2 στο κλειστό γυμναστήριο της Σαντορίνης, με τελικό σετ 3 – 1.

Ο Ήφαιστος βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας στο Κυκλαδίτικο πρωτάθλημα βόλει κορασίδων.